TAD-C2000

Czystość

Celem #1 tego wzmacniacza jest wierne reprodukowanie muzyki przez zastosowanie w nim najlepszych dostępnych komponentów.
Przejawem tego może być zastosowanie dla wejścia USB technologii opracowanych oryginalnie dla odtwarzacza CD D600, takich jak ultra-precyzyjny generator kwarcowy, czyli zegar taktujący (UPCG**) oraz oscylator kwarcowy, które zapewniają precyzję oraz wysoki stosunek zegara do szumu (C/N*). Redukowany jest w ten sposób szum fazowy i bezprecedensowo czysty dźwięk.

* Carrier to Noise ratio
** Ultra High Precision Crystal Generator

Innowacje

Aby dźwięk z plików muzycznych transferowanych z komputera był możliwie najlepszej jakości, TAD opracował algorytm asynchronicznego transferu przez łącze USB. W porównaniu do tradycyjnej, synchronicznej metody, asynchroniczny transfer w C2000 pozwala na kontrolę przepływu danych oraz ich precyzyjne taktowanie, czego rezultatem jest sygnał PCM pozbawiony jittera generowanego przez PC i układy przesyłające sygnał. Ultra-precyzyjny zegar taktujący oraz innowacyjny układ konwertera D/A to atuty pozwalające na uzyskanie precyzyjnego sygnału.

Precyzja

Aby osiągnąć maksymalną precyzję transmisji sygnału, TAD-C2000 zbudowany jest w symetryczny sposób, począwszy od topologi układów aż do płytek oraz okablowania. Tor analogowy jest w pełni zbalansowany od wejścia do wyjścia. Prawy i lewy kanał są od siebie odseparowane i mają identyczną długość okablowania wewnętrznego dla każdego z nich, co daje idealną symetrię kanałów i konstrukcję dual-mono.

Stabilność

Chroniąc urządzenie przed niepożądanymi wibracjami, które wpływają na jakość sygnału, chassis wykonane zostało z jednego kawałka aluminium. Pozwala to zlikwidować punkty łączenia i zapewnia stabilną i mechanicznie jednorodną platformę dla układów. Wszystkie elementy są bezpośrednio przytwierdzone do podstawy, co prowadzi do dalszego ograniczenia wibracji, a w efekcie szumów. Nawet nóżki zrobione są z metalowego odlewu i zamocowane są do podstawy trzeba śrubami.

Elegancja

TAD-C2000 jest prawdziwym majstersztykiem w każdym aspekcie, począwszy od jednolitego srebrno-czarnego, aluminiowego chassis do ultra precyzyjnych łożysk, które powodują, że aluminiowe pokrętła działają w niebywale delikatny, ale i pewny sposób. Wyświetlacz LCD pokazuje ciepłe, ale czytelne komunikaty. Forma i funkcjonalność C2000 tworzą zgrany tandem, zapewniając nowe doznania, które cieszą nie tylko uszy, ale także oczy.

  1. Konwerter D/A to czip Burr-Brown PCM 1794A w podwójnej, różnicowej konfiguracji,
  2. Obwody wzmacniające oraz zasilanie sekcji cyfrowej i analogowej są od siebie kompletnie odizolowane, co zapewnia niski poziom szumu.
  3. Płytki PCB mają 70-mikronowe miedziane ścieżki bez żadnego okablowania – pozwala to na niezwykle dokładne wzmacnianie sygnału.
  4. Zasilanie oparte jest na transformatorze toroidalnym dużej mocy.

*Burr Brown jest znakiem handlowym Texas Instruments Incorporated.
*Microsoft, Windows, Windows Vista i Windows XP są znakami towarowymi firmy Microsoft Corporation w USA i innych krajach.
*Apple, MacIntosh i Mac OS są znakami towarowymi Apple Inc., zarejestrowanymi w USA i innych krajach.

Specyfikacja techniczna

Nominalne napięcie wyjściowe: 1,5 V (zbalansowane), 0,754 V (niezbalansowane)
Maksymalne napięcie wyjściowe: 16 V rms (zbalansowane) 8 V rms (niezbalansowane)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): 0,003%
Stosunek sygnał/szum: 120 dB
Pasmo przenoszenia: 10 Hz-100 kHz (-1 dB)
Wzmocnienie: 12 dB
Wejścia cyfrowe: 1 x zbalansowane, 1 x niezbalansowane + 1 x wejście USB (typu B)
Wyjścia analogowe audio: 2 x zbalansowane, 2 x niezbalansowane
Maksymalne napięcie na wejściu analogowym (-40 dB):
20 V (zbalansowane), 10 V (niezbalansowane)
Częstotliwość próbkowania wejść cyfrowych (oprócz USB):
44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz
Wejście USB:
USB 2.0 High Speed; OS: Windows XP i późniejsze, Mac OS 10,5 lub późniejsze (44,1, 48, 88,2, 96 kHz); Windows 7/Vista, Mac OS 10,6 lub późniejsze (44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz)
Zasilanie: 120 V/60 Hz (USA), 220-240 V/50 Hz (Europa i Azja)
Pobór mocy: 37 W
Pobór mocy w standby: 0,5 W lub mniej
Wymiary: 40 mm x 140 mm x 393 mm
Waga: 23,5 kg

© Copyright 2011-2016 Audio Centrer Poland. All rights reserved.
Designed Piksel Studio