Monofoniczna końcówka mocy TAD-M600

W pełni symetryczna budowa zapewniająca doskonałą kontrolę głośników

Podstawową koncepcją przy projektowaniu TAD-a M600 była realizacja totalnej symetrii i fuzja różnych technologii, tworząca perfekcyjną formę i w rezultacie reprodukcję dźwięku na nieosiągalnym do tej pory poziomie. Rozwiązanie BTL (Bridged Transformer-Less) zostało opracowane specjalnie do realizacji całkowitej symetrii w budowie i prowadzeniu sygnału. Każdy aspekt układu został przeegzaminowany i zoptymalizowany: dwa transformatory toroidalne, połączone równolegle kondensatory elektrolityczne oraz topologia komponentów na płytkach drukowanych. Wszystko to zostało zaprojektowane tak, aby osiągnąć idealną symetrię, wpływającą na takie składowe, jak: zmiana temperatury, pole magnetyczne i wibracje.

Ciężka, odlewana, eliminująca wibracje konstrukcja

M600 to 35 kilogramowa odlewana podstawa, redukująca wibracje do absolutnego minimum. W porównaniu do standardowej konstrukcji, wewnętrzne tłumienie jest znacznie wyższe, co daje niebywałą kontrolę rezonansów oraz wyjątkowo efektywne tłumienie wibracji. 18 mm aluminiowy panel przedni, obniżony środek ciężkości, uzyskany dzięki regulowanym nóżkom przykręconym poza obrysem głównej płyty chassis i aluminiowe ekrany pomiędzy chassis i komponentami (takimi jak transformator czy kondensatory) – wszystko razem minimalizuje wpływ wibracji na elementy wzmacniające.

Technologia C2I : eliminacja różnicy potencjałów, pozwalająca idealnie napędzić głośniki

Największą korzyścią układu zbalansowanego jest brak przepływu prądu przez masę. Oddzielny radiator chroni układ wzmacniający przed wysokimi prądami napędzającymi głośniki, czyli zabezpiecza przed potencjalną różnicą potencjałów. Masa tego typu wzmacniacza jest przez to całkowicie odizolowana.

Wzmocnienie napięciowe tylko w jednym stopniu, skrócona ścieżka sygnału i eliminacja dławika na wyjściu dają niezwykle prosty układ wzmacniający

We wzmacniaczu droga sygnału od wejścia do wyjść głośnikowych powinna być jak najkrótsza. M600 został zaprojektowany w taki sposób, aby wzmocnienie napięciowe prowadzone było tylko w jednym stopniu. Unikalna budowa w połączeniu z prądowym sprzężeniem zwrotnym powodują, że sekcja ta jest ekstremalnie stabilna. Dzięki temu możliwe było uproszczenie kompensacji fazowej w układzie i eliminacja dławika na wyjściu. Dodatkowo umiejscowienie płytki z układem wzmacniającym bezpośrednio przy tylnej ściance wzmacniacza pozwoliło uzyskać znacznie krótszą ścieżkę sygnału od wejścia do wyjścia. Duży radiator separuje układ wzmacniający od sekcji zasilającej, dlatego też zminimalizowano interferencje pola magnetycznego i elektrycznego.

Zarówno transformatory jak i płytki drukowane wykonane zostały z materiałów własnej produkcji

Żeby M600 był pod względem konstrukcji i projektu plastycznego produktem wyjątkowym, do jego produkcji użyto tylko najwyższej klasy komponentów. PPE czyli Polyphenyl Ether, używany do budowy płytek drukowanych w satelitach komunikacyjnych, zespolony jest z cienką folią z miedzi beztlenowej o grubości 135 mikrometrów, dając unikalna płytkę drukowaną. Zredukowano dzięki temu oporność obwodów, także ich pojemność jest tak mała, jak tylko możliwe, a straty wysokich częstotliwości są w spektakularny sposób zminimalizowane. Sercem, ważącego 10 kg, transformatora jest układ z izolowanych warstw 2,6 mm miedzianego przewodu. Filtrację zapewniają wysokiej jakości kondensatory o pojemności 33 0000 µF. Każdy detal został przestudiowany i zoptymalizowany tak, aby uzyskać jak najwyższą jakość dźwięku.

Ręczna produkcja w wykonaniu mistrzów audio. Totalna precyzja zachowana jest w każdym aspekcie, począwszy od kontroli podzespołów na wyglądzie skończywszy

Aby zapewnić absolutnie najwyższą jakość M600 korzysta z niebywałej precyzji na każdym etapie procesu konstrukcyjnego. Niecodziennym zadaniem jest wielokrotna kontrola jakości każdej części składowej. Przykładem na to może być ekstremalnie wysoka precyzja w wycinaniu otworów wentylacyjnych w aluminiowym panelu górnym. By uzyskać absolutną jakość wymaganą przez TAD-a wszystkie komponenty są wykonywane samodzielnie i ręcznie składane przez weteranów inżynierii, których śmiało można nazwać rzemieślnikami świata audio. Skrupulatnie monitorowany proces składania odbywa się za pomocą specjalnych śrub o regulowanym nacisku, chroniąc przed obudowę przed odkształceniem. Śmiało można nazwać produkty TAD-a arcydziełami.

Specyfikacja techniczna

Moc wyjściowa: 600 W (20 Hz-20 kHz, THD 0,2%, 4 Ω), 300 W (20 Hz-20 kHz, THD 0,2 %, 8 Ω)
Pasmo przenoszenia: 1 Hz-100 kHz, +0/-1 dB
Zniekształcenia THD: <0,03% (20 Hz-20 kHz, 300 W, 4 Ω)
Wzmocnienie: 29,6 dB
Wejścia: XLR/220 kΩ x 1
Wyjścia: 2 pary głośnikowych, umożliwiających podłączenie w konfiguracji bi-wire
Wymiary: 516 mm x 307 mm x 622 mm
Waga: 90 kg

© Copyright 2011-2016 Audio Centrer Poland. All rights reserved.
Designed Piksel Studio