TAD-DA1000

Naszym podstawowym celem jest uzyskanie jak najbardziej naturalnego dźwięku. Realizując nasze wyjątkowe koncepcje i dążąc do jak najszybszego wprowadzania najciekawszych innowacji technicznych, projektując przyciągające wzrok obudowy, udało się nam to osiągnąć także w dwóch nowych modelach, wyznaczających nowe standardy. Zapraszamy do zanurzenia się w dźwięku wysokiej rozdzielczości.

DŹWIĘK O WYJĄTKOWEJ CZYSTOŚCI

Sekretem innowacji firmy TAD jest opracowanie nowego ultraprecyzyjnego zegara Master Clock UPCG.

W obydwu nowych modelach firma TAD postarała się zarówno o realizację swojej filozofii dźwięku, jak również o spełnienie wyśrubowanych norm technicznych. Potwierdzeniem tego jest najnowsze rozwiązanie zaczerpnięte z naszego najlepszego odtwarzacza TAD-D600: Ultra-High C/N* Master Clock UPCG*.
Aby zapewnić precyzyjne odtwarzanie dźwięku, bez wprowadzania do niego żadnych zmian, firma TAD skoncentrowała się na zmniejszaniu zniekształceń niskich częstotliwości, powodowanych przez szumy pochodzące od zegara taktującego. W obu przedstawionych poniżej urządzeniach zastosowany został nasz innowacyjny zegar taktujący, opracowany z myślą o zminimalizowaniu szumów, aż do górnej granicy czułości słuchu ludzkiego.

*1 C/N: stosunek C/N – (Carrier/Noise) stosunek poziomu nośnej do poziomu szumu.
*2 UPCG – (Ultra-high Precision Crystal Generator) ultra precyzyjny generator kwarcowy

Pogoń za realizmem i wysoką rozdzielczością dźwięku - od pomysłu do jego realizacji

Precyzja

Aby przenieść wszystkie emocje i pasję ze studia nagraniowego lub koncertu, odtwarzanie dźwięku musi być precyzyjne i czyste. Naturalną konsekwencją nieustannego dążenia firmy TAD w tym kierunku jest połączenie wysokiej jakości ultraprecyzyjnego zegara taktującego z przetwornikiem cyfrowo-analogowym pracującym w podwójnym trybie zbalansowanym, osobno dla kanału lewego i prawego. Aby obniżyć pozostałości szumów, nawet w zakresie wysokich częstotliwości, układ konwertujący I/U zbudowano z wykorzystaniem tranzystorów, a nie układów scalonych. Został on opracowany po kątem maksymalnego obniżenia szumów, aby osiągnąć jak najczystszy sygnał. Niezawodna konwersja cyfrowo-analogowa stała się rzeczywistością.

Oryginalność

Wszystkie podzespoły i obwody zaprojektowane i wykonane zostały z niezwykłą dbałością i precyzją. Od starannego dostosowania teorii do praktyki, przez wybór i zastosowanie najwyższej klasy podzespołów, aż do poddania ich powtarzalnym badaniom i testom polegającym na odsłuchu: to podstawa naszego działania. Przykładem niech będzie stosowanie transformatorów toroidalnych o wysokiej mocy w dedykowanych, niezależnych zasilaczach do układów analogowych i cyfrowych – eliminuje się dzięki temu wzajemne zakłócenia i pozwala na spełnienie wymagań dotyczących wysokiej rozdzielczości dźwięku, przy wyjątkowej mocy i dynamice.

Postęp

W odtwarzaczach tych zawarliśmy także jedno z naszych najnowszych osiągnięć: asynchroniczny odbiornik USB. Teraz, za jego pośrednictwem, można odtworzyć sygnał PCM do 384 kHz/32 bity i DSD do 5,6 MHz*. Obecnie urządzenia firmy TAD są przystosowane do obsługi formatów audio o bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu jeszcze bardziej zbliżają się do oryginalnego wydarzenia.

Dla produktów Apple Macintosh. Dla komputerów PC z systemem Windows, sygnały dźwiękowe PCM są przekazywane z częstotliwością próbkowania 192 kHz, a z częstotliwością 2,8 MHz sygnały dźwiękowe w formacie DSD.

Dziedziczność

TAD-D1000 należy do najnowszej generacji odtwarzaczy SACD/CD. Dzięki wykonanej z aluminium szuflady na płytę CD (SACD), napędzanej serwomechanizmem z cichobieżnym silnikiem bezszczotkowym prądu stałego, zamontowanym w obudowie z aluminium o grubości 8 mm, firmie TAD udało się zrealizować zamierzenia zmierzające do wyeliminowania drgań, zapewniając tym samym wysoką jakość odtwarzania. Dzięki wyjątkowej konwersji D/A oraz zastosowaniu wejść USB i innych wejść cyfrowych, uzyskano również bardzo dobre wyniki jeżeli chodzi o dokładność i wierność konwersji D/A z zewnętrznych źródeł cyfrowych.

Postęp

W oparciu o lata doświadczeń firma TAD z niezwykłą dokładnością zrealizowała swoje pomysły na temat konwersji D/A, a zaproponowany przez nią odtwarzacz TAD-DA1000 DAC otwiera drogę do ery urządzeń o wysokiej rozdzielczości. Aby sprostać nowym wymaganiom w zakresie minimalizacji zniekształceń zastosowany został asynchroniczny interfejs USB, z możliwością obsługi częstotliwości próbkowania sygnałów aż do 384 kHz, 32-bitowych (DXD) i danych DSD o częstotliwości do 5,6 MHz, całość w oparciu o najlepszą dostępną technologię cyfrową.

Wbudowana regulacji głośności pozwala na bezpośrednie podłączenie wzmacniacza mocy. Nasze produkty są teraz jeszcze bardziej funkcjonalne – za ich pomocą można złożyć prosty system audio najwyższej klasy. Dodatkowo urządzenia te są również wyposażone w gniazda słuchawkowe, które pozwalają na użycie najlepszych, dostępnych na rynku słuchawek. Nareszcie nie ma żadnych ograniczeń w uzyskaniu z dźwięku wysokiej rozdzielczości.

Specyfikacja techniczna

Wejścia cyfrowe

1 x XLR AES/EBU, 2 x koaksjalne RCA, 1 x optyczne Toslink, 1 x USB (typ B)

Obsługiwane częstotliwości próbkowania:
• XLR AES/EBU, wejścia koaksjalne RCA: 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz
• Wejścia optyczne: 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz
• Wejście USB: 44,1 kHz*1, 48 kHz*1, 88.2kHz*1, 96 kHz*1, 176,4 kHz*1, 192 kHz*1, 352,8 kHz*2, 384 kHz*2

Wyjścia

Wyjścia cyfrowe: 1 x XLR (AES/EBU), 1 x koaksjalne RCA

Wyjścia analogowe:
• 1 x zbalansowane XLR, 4 V (1 kHz/0 dB)
• 1 x niezbalansowane RCA 2 V (1 kHz/0 dB)
Stosunek S/N: 115 dB
Pasmo przenoszenia (częstotliwości próbkowania powyżej 88,2 kHz):
10 Hz – 40 kHz (-1 dB)
Pasmo przenoszenia (częstotliwość próbkowania 44,1 kHz):
10 Hz – 20 kHz (-1 dB)

Wyjście słuchawkowe: 1 x duży jack
Zalecana impedancja słuchawek: 8~600 Ω
Napięcie wyjściowe: 640 mV (32 Ω)

Pobór mocy: 49 W
Pobór mocy w stanie gotowości: mniej niż 0,5 W

Wymiary zewnętrzne: 440 mm (W) x 150 mm (H) x 406 mm (D)
Waga: 16,5 kg

*1 Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Mac OS 10.6 i nowsza *2 Mac OS 10.6 i nowsza

© Copyright 2011-2016 Audio Centrer Poland. All rights reserved.
Designed Piksel Studio